-
Rimski car Konstancije II u Naisu (današnjem Nišu) naterao uzurpatora Vetraniona da se odrekne carskog položaja i zatim ga konfinirao na imanje u Prusu u Maloj Aziji.
-
Papa Lav III u Rimu krunisao franačkog vladara Karla Velikog za svetog rimskog cara, što će biti titula nemačkih i austrijskih monarha do vremena Napoleona I.
-
U Vestminsterskoj katedrali u Londonu normanski vojvoda Vilijam I, osvajač krunisan za kralja Engleske pošto je kod Hejstingsa potukao vojsku Harolda II, poslednjeg saksonskog kralja. Od 1070, kada je Vilijam osvojio celu zemlju, Normani počeli da se stapaju s pokorenim Anglosasima u englesku naciju.
-
U Splitu izbila velika epidemija kuge koja je kako opisuje splitski kroničar Kutej "mahom ubijala muškarce i žene, stare i malene".
-
Mohammad Ali Jinnah (Mohamed Ali Džina), pakistanski državnik, osnivač i prvi predsjednik Pakistana. Sa Gandijem i Nehruom borio se za nezavisnost indijskog potkontinenta od Velike Britanije. Kasnije se s njima sukobio, tražeći posebnu muslimansku državu.
-
U Prvom svetskom ratu na Zapadnom frontu stupilo na snagu nezvanično "božićno primirje" kada su britanski i nemački vojnici obustavili paljbu, izašli iz rovova i sreli se na "ničijoj zemlji".
-
Japanski regent, princ Hirohito, nasledio presto Japana posle smrti oca cara Jošihita. Hirohito umro 1989.
-
Nemci u Beogradu streljali srpskog kompozitora, dirigenta i muzikologa Vojislava Vučkovića, profesora muzičke škole "Stanković" i dirigenta Beogradske filharmonije, saradnika mnogih listova i časopisa, jednog od pokretača i glavnih urednika "Nedeljnih informativnih novina".
-
Sovjetske trupe ušle u Afganistan, u prvoj vojnoj intervenciji SSSR van Varšavskog pakta, da bi podržale vladu Babraka Karmala. U ratu, iz kojeg se povukao posle 10 godina, SSSR izgubio 27.000 vojnika.
-
Na Kubi, prvi put posle tri decenije, javno proslavljen Božić. Predsednik Fidel Kastro proglasio taj dan praznikom u čast pape, koji je u januaru 1998. posetio Kubu.
-
Više od 540 ljudi poginulo u sukobima pobunjenika i vojske Burundija prilikom zauzimanja pobunjeničkog utočišta u šumi Tenga u blizini prestonice Budžumbure.
-
Rođena Marija Trandafil, srpska dobrotvorka, podigla je zgradu za sirotište u kojoj se danas nalazi sedište Matice srpske.
-
Rođen Fran Lotka (češ. Fran Lhotka), hrvatski kompozitor i dirigent češkog porijekla, koji je kao nastavnik harmonije odgojio gotovo sve hrvatske savremene kompozitore.
-
Rođen Hamfri Deforest Bogart (engl. Humphrey DeForest Bogart), jedan od najpopularnijih američkih filmskih glumaca 1950-ih godina.
-
Rođen Anvar el Sadat (puno ime Muhamed Anvar Muhamed el Sadat), egipatski državnik, predsednik Egipta od oktobra 1970. do oktobra 1981, kad su ga na vojnoj paradi u Kairu ubili protivnici sklapanja mira sa Izraelom. Jedan od protagonista trojnog sporazuma SAD-Izrael-Egipat u Camp David-u (Kejmp Dejvid) 1977. i dobitnik Nobelove nagrade za mir 1978., koju je podijelio s premijerom Izraela Menachem Beginom (Menahem Begin).
-
Rođena Eni Lenoks, škotska muzičarka, pjevačica i tekstopisac. Ona je i solo pjevačica i vodeći vokal muzičkog dueta Eurythmics.
-
Umro Radovan Dragović novinar i političar, jedan od vođa radničkog pokreta i jedan od osnivača Srpske socijaldemokratske stranke.
-
Umro Karel Čapek, češki pisac, poznat po utopističkim romanima Fabrika apsolutnog i Krakatit, u kojima je predočio apsurdnost tehničke civilizacije.
-
Umro Ser Čarls Spenser Čaplin (engl. Sir Charles Spencer Chaplin), američki glumac britanskog porijekla.
-
Umro Džejms Džozef Braun Mlađi (engl. James Joseph Brown, Jr) ili kraće Džejms Braun, američki muzičar i glumac.