
Turska, Bugarska, Srbija i Crna Gora sklopile primirje u Prvom balkanskom ratu. Rat nastavljen 3.2.1913., a novo primirje uspostavljeno 23.4.1913., kada su obnovljeni i mirovni pregovori u Londonu.


U Atini izbio građanski rat između Vlade, koju je podržavala Velika Britanija, i Fronta nacionalnog oslobođenja. Mir postignut na konferenciji u Varkizi 12.2.1945., kada su se predstavnici Vlade i EAM-a sporazumeli da plebiscitom bude određen oblik vladavine u Grčkoj.


Edit Sparlok Sampson stupila na dužnost sudije u opštinskom sudu u Čikagu, kao prva crnkinja na mestu sudije u SAD.


Teška magla koja je London prekrivala četiri dana uzrokovala smrt trovanjem sumpor-dioksidom velikog broja ljudi.


Južnoafrički hirug Kristijan Barnard u bolnici „Grote Šur“ u Kejptaunu prvi put u istoriji medicine izvršio transplantaciju srca. Pacijent Luis Vaškanski potom, sa srcem jedne 25-godišnje devojke stradale u saobraćajnoj nesreći, živeo 18 dana.


Počeo indijsko-pakistanski rat zbog Kašmira, završen 17.12. pobedom Indije i odvajanjem Bangladeša, dotad Istočnog Pakistana, u posebnu državu.


Katastrofa u indijskom gradu Bhopalu: Istjecanje smrtonosnog plina iz pogona američke tvrtke "Union Carbide" za izradu pesticida usmrtilo je 4,000 stanovnika grada a još stotine hiljda su ozljeđene.


Posle pada Berlinskog zida u Istočnoj Nemačkoj ostavke podneli lider Jedinstvene radničke partije Nemačke Egon Krenc i svi članovi partijskog Politbiroa i Centralnog komiteta vladajuće partije.


Crnogorska oporbena stranka Liberalni savez Crne Gore organizirao je antiratni prosvjed na Cetinju. Na tom je skupu više od 10.000 Crnogoraca izrazilo je žaljenje zbog napada na Dubrovnik i zatražilo oprost.


Bivši predsednik Južne Koreje Čun Do Hvan uhapšen pod optužbom da je odgovoran za masakr u gradu Kvangdžu u maju 1979, kada je vojska ubila više od 200 demonstranata.


U glavnom gradu Kanade Otavi predstavnici 122 zemlje potpisali Konvenciju o zabrani protivpešadijskih mina. Nekoliko zemalja, među kojima SAD, odbile da se priključe sporazumu.



Rođen Vladan Đorđević, ljekar, književnik, političar, predsednik ministarskog savjeta Kraljevine Srbije, sanitetski pukovnik i osnivač Crvenog krsta Srbije i Srpskog ljekarskog društva.



Rođen Slobodan Jovanović, srpski pravnik, istoričar, književnik i političar, potpredsednik Ministarskog savjeta Kraljevine Jugoslavije, predsednik Ministarskog sajveta Kraljevine Jugoslavije u Londonu, profesor Beogradskog univerziteta, predsednik Srpske kraljevske akademije, rektor Beogradskog univerziteta, profesor javnog prava i dekan Pravnog fakulteta u Beogradu.



Rođen Viktor Bubanj, učesnik Narodnooslobodilačke borbe, general-pukovnik avijacije JNA i narodni heroj Jugoslavije.



Rođena Milunka Lazarević, srpska šahistkinja i novinar. Dugi niz godina, bila je najistaknutija jugoslovenska šahistkinja.



Umro Gaj Aurelije Valerije Dioklecijan (lat. Gaius Aurelius Valerius Diocletianus), rimski car, rodom iz Dalmacije.


Umro Ardelio della Bella, talijanski isusovac propovjednik, misionar, znanstvenik, pisac, leksikograf.
